FoKr

FOKR sdružuje amatérské FOtografy Kladenského Regionu - nadšence, kteří jsou otevření konstruktivní kritice své tvorby – a hlavně se chtějí neustále učit něco nového.

Počátky FOKRu spadají do roku 2006, oficiálněji však začal fungovat teprve o čtyři roky později. Prvotní impuls byl vůbec najít si pravidelný čas na focení, mít nějaký prostor, kdy bychom se mohli fotografii věnovat. V současnosti FOKR tvoří zhruba 12 lidí, s jedinou výjimkou není mezi členy nikdo, kdo by se fotografováním živil. Věkově jde o pestrou skupinu, i když pro děti činnost kroužku určená není. Snažíme se navzájem podporovat a rozvíjet v tom, co nás jednotlivě baví a zajímá

Jednou za čas se konají tzv. hromadná focení, kdy všichni členové vyjedou v daný čas na dané místo a snaží se najít ke zvolenému tématu svou vlastní cestu.

FOKR navíc nabízí i určité technické zázemí, takže si členové mohou vyzkoušet práci s různým fotografickým vybavením (všichni fotí na digitální fotoaparáty). Nad výsledky své činnosti se členové kroužku tu a tam scházejí i s respektovanými regionálními fotografy, aby získali trochu jiný druh zpětné vazby než jen od sebe navzájem.